Kilka słów o tej stronie

Skoro już trafiłeś na tę stronę, mniemam iż masz przyjemność grać na którymś z instrumentów dętych stroikowych. Niech zgadnę, klarnet? Fagot? Saksofon? Obój? A może jakiś bardziej egzotyczny?

Na tej stronie z czasem pojawią się różne interesujące informacje na temat tych instrumentów. Będę się skupiał głównie na stroikach, gdyż na ten temat posiadam sporo materiałów, no i mam też pewne doświadczenie jeśli chodzi o budowanie stroików do fagotu (na którym sam gram).

W przyszłości znajdziesz tutaj także pewne inne przydatne informacje, jak np. recenzje esów fagotowych, ciekawostki z historii każdego z wymienionych wcześniej instrumentów, i tak dalej. Postaram się, aby niniejsza strona stała się swego rodzaju konpendium wiedzy na temat tychże instrumentów.

Jeśli czas pozwoli, zamieszczę tu również informacje odnoszące się do instrumentów wywodzących się z tych wyżej wymienionych. Mało kto wie na przykład, że istnieją co najmniej dwa instrumenty zbudowane w oparciu o kontrafagot (są to subkontrafagot oraz contrafagote – ten drugi potrafi wydać dźwięki tak niskie, że nie wychwytuje ich ludzkie ucho!).

Komentarze: 1

Masz coś do powiedzenia:

Fajne porady i opisy… szkoda że nie ma więcej artykułów

Copyright © 2024. Powered by WordPress & Romangie Theme.